Projekty unijneSzanowni Państwo uprzejmie informujemy, że Spółka Pack Plus Sp. z o.o. Sp. k. realizuje projekt inwestycyjny „ Wdrożenie technologii wytwarzania opakowań o zwiększonej biodegradowalności z powłokami o kontrolowanym uwalnianiu substancji bioaktywnych ” w ramach poddziałania 3.2.2. Kredyt na innowacje technologiczne Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020 (POIR).
 
Celem projektu jest wzrost innowacyjności oraz konkurencyjność Spółki oraz krajowej gospodarki poprzez wdrożenie innowacyjnej technologii, produkcje oraz sprzedaż opakowań o zwiększonej biodegradowalności z powłokami o kontrolowanym uwalnianiu substancji bioaktywnych.
 
Projekt polega na wdrożeniu innowacji technologicznej powstałej na bazie prac badawczo-rozwojowych zleconych przez Wnioskodawcę dotyczących biodegradowalnych opakowań tekturowych z użyciem eko-bio-kleju oraz z antymikrobiologiczną powłoką o kontrolowanym uwalnianiu substancji bioaktywnych, powstałych w wyniku naniesienia odpowiednio dobranego nośnika na zadrukowane lub niezadrukowane podłoża drukowe dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z produktami spożywczymi.  W wyniku realizacji projektu zostanie wprowadzone innowacyjne w skali europejskiej bezpieczne aktywne opakowanie tekturowe z antymikrobiologicznymi  powłokami, z użyciem eko-kleju o zwiększonej biodegradowalności i wydłużonym cyklu życia.
 
Bezpośrednim efektem realizacji projektu będzie uruchomienie wytwarzania znacząco ulepszonych opakowań z tektury o zwiększonej biodegradowalności z antymikrobiologiczną powłoką w wyniku wdrożenia nowej technologii.
W  iminiu Spółki Pack Plus Sp. z o.o. Sp. k. informujemy , że w 2018 roku zakończyliśmy realizację projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Poddziałania 3.2.2. Kredyt na innowacje technologiczne Programu Operacyjnego Inteligentny rozwój, 2014-2020 (POIR), dzięki któremu wdrożyliśmy techonolgię wytwarzania opakowań o zwiększonej biodegradowalności z powłokami o kontrolowanym uwalnianiu substancji bioaktywnych. W wyniku realizacji projektu zostało wprowadzone innowacyjne w skali europejskiej bezpieczne aktywne opakowanie tekturowe z antymikrobiologicznymi powłokami, z użyciem eko-kleju o zwiekszonej biodegradowalności i wydłużonym cyklu życia. 
Wartość projektu: 7 341 625,27 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 3 000 147,06 PLN